Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Антон Оверко

Почуття обов'язку

Гордість країни 2004 року

Антон Оверко

Коли над головами людей летіли снаряди, хлопець вивозив односельців з-під обстрілу...

Той жахливий день мешканці запорізького села Новобогданівка запам'ятають на все життя. Несподівано над їхніми головами полетіли снаряди із місцевої військової частини.

Коли почався обстріл, 16-річний Антон Оверко посадив у машину бабусю та сестричку-інваліда і повіз їх якнайдалі від села. На диво, старі батькові "Жигулі", що їздили зі значними проблемами, завелися з першого разу.

Коли Антон повертався до села за батьками, снаряди уже сипалися дощем. Під час одного з потужних вибухів автомобіль розвернуло на дорозі, і хлопець знепритомнів. А прийшовши до тями, побачив, що машина заповнено наляканим незнайомими народом.

Втрачаючи надію врятувати власну родину, Антон під гуркіт канонади заходився вивозити чужих людей, які сідали до машини сім'ями. Вони були навіть на даху та на капоті авта.

Родина Антона Оверка не постраждала, але сам хлопець після пережитого кілько тижнів проходив реабілітацію у лікарні. Найбільше він переймався долею батьків - про себе думати було ніколи.

Після рятувальної операції старенькі "Жигулі" геть розвалилися. Але невдовзі у двір Оверків завітав Президент України. Дізнавшись про героїзм юнака, Леонід Кучма під час візиту до Новобогданівки пообіцяв подарувати йому машину. І незабаром Антон отримав новеньку "Таврію". Тепер чекає на повноліття, аби отримати права. А водити машину він уже й зараз уміє досить пристойно. Липневі події це засвідчили.

Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років