Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Антоніна Василенко

Чоловічий вчинок

Гордість країни 2004 року

Антоніна Василенко

Антоніна Василенко - вчителька з містечка Ковель, що на Волині. Вона не зробила нічого надзвичайно героїчного - просто присвятила своє життя чужим дітям.

На зламі вісімдесятих-дев'яностих, молода білоруска Антоніна Василенко опинилася волею долі у Ковелі - покинута чоловіком, із хворим сином на руках. Єдина світла подія - запрошення працювати учителькою праці. Хоча й зарплата мізерна, і клас складний - на загал діти із неповних сімей, нікому не потрібні розбишаки.

"У цей час так сталося, що наші душі зійшлися, - каже Антоніна. - Я була потрібна їм, а вони мені. І вийшло так, що ми стали однією сім'єю".

Учителька згуртувала дітей спільним дозвіллям. Хочете рукоділля - давайте. Вечорниці - будь ласка. Виставу – «ура», танці -  подвійне "ура", Самі шили костюми з підручних матеріалів. Із боєм шукали місця для репетицій. Така праця не давала грошей, але приносила результати.

"На той час у нас були діти на обліку міліції - розповідає Антоніна. Одного разу вони прийшли до міліції і кажуть: "Хочете, ми вам виставу покажемо". У інспекторів очі відкрилися. Вони не вірили, що діти змінилися. А діти ставали кращими й "підтягували" одне одного".

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

У її житті немає чужих дітей
Загрузка плеера


Нагороду вручають Лоліта Мілявська та Михайло Старов
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років