Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Михайло Сікорський

Досягнення усього життя

Гордість країни 2003 року

Михайло Сікорський

Кожен експонат у музеї - це частина історії цілого народу.

Є дивовижна категорія людей - справжніх подвижників. Для них життєво необхідно створювати і берегти те, чим насамперед живе душа людини.

52 роки тому Михайло Іванович Сікорський очолив історичний музей у Переяславі-Хмельницькому. Тоді там було всього 32 експонати. Сьогодні, завдяки Михайлові Сікорському, місто перетворилося на визначний осередок культури і духовності, скарбницю пам'яток історії нашої країни.

За понад 50 років праці під керівництвом Михайла Сікорського там створений відомий в усьому світі історико-етнографічний заповідник "Переяслав". Там налічується 27 тематичних музеїв, 370 нерухомих пам'яток народної архітектури, близько 200 тисяч експонатів. Народився Михайло Іванович у козацькій столиці - Чигирині, в багатодітній сім'ї. Після смерті батьків домівкою хлопця став дитячий будинок.

Закінчивши школу, Михайло вступив до Запорізького авіаційного технікуму, далі були війна та евакуація до Сибіру. Після війни Сікорський повертається додому і починає серйозно займатися історією. Після Київського державного університету ім. Т. Шевченка, відхиливши пропозицію вступити до аспірантури, бере скерування до Переяслава-Хмельницького, щоб поринути в історичну давнину.

Цього року Михайлові Івановичу виповнилося 80 років. Серед його найближчих планів - створення музею лісового господарства.
У вченого багато регалій та почесних нагород. Але головним для Сікорського залишається одне - фанатична відданість справі, яку він обрав понад півстоліття тому.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Кожен експонат у музеї - це частина історії цілого народу.
Загрузка плеера


Нагороду вручає Ніна Матвієнко
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років