Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Марина Ходій

Дитяча мужність

Гордість країни 2003 року

Марина Ходій

"Св'гг добрий, бо у ньому є батьки, які люблять, і дуже багато друзів".

11-річна Марина Ходій із міста Саки, що у Криму, народилася без рук. Попри це, дівчинка не дає приводу вважати себе безпомічною. Вона навчилася користуватися ложкою, чашкою, мити ніжками посуд, чистити картоплю, перегортати сторінки книг і навіть вишивати бісером.


 Марина навчається у звичайній школі. Щоправда, у класі вона сидить за останньою партою на високому офісному стільці - так зручніше писати. І почерк дівчинка має каліграфічний! Вона обожнює малювати і завжди посміхається. Світ добрий, каже Марина, бо у ньому є батьки, які люблять, і дуже багато друзів. Єдине, що інколи засмучує - це здивовані погляди людей.

Учителі називають Маринку мужньою і захоплюються її успіхами, а вона вважає природним опановувати все, що уміють її однолітки, і як правило, робить це краще. Малювання - улюблене заняття дівчинки, однак вона ще не вирішила, ким стане у майбутньому -художником чи співачкою. Через сколіоз лікарі заборонили їй грати на фортепіано, і тепер Маринка бере уроки співу. А вечорами терпляче вишиває серветки. Її мама, Наталя Ходій, каже, що донька часто виявляється сильнішою за неї і підтримує у скрутну хвилину - не тільки лагідним словом, а й допомагаючи по господарству. Тато Євген упевнений, що з часом навчить дочку їздити на автомобілі - за кордоном такі випадки далеко не рідкісні. Батьки сподіваються, що коли Маринка підросте, це стане можливим і в Україні.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

"Світ добрий, бо у ньому є батьки, які люблять, і дуже багато друзів".
Загрузка плеера


Нагороду вручає Руслана Лижичко
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років