Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Андрій Шевчук

Дитяча мужність

Гордість країни 2003 року

Андрій Шевчук

"Я вмію плавати, а Петрик - ні".

Десятирічний Андрій Шевчук разом із друзями катався на санчатах по замерзлій місцевій річці Чечва. Раптом п'ятирічний Петрик провалився під кригу.


Усі діти кинулися врозтіч, щоб сповістити дорослих про трагедію. Андрій же кинувся до хлопчика, який опинився у воді. Спочатку намагався схопити Петрика за руку, але зісковзнула рукавичка, і малий пішов під лід. Андрій знову спробував дотягтися до дитячої руки. Та крига виявилася тонкою, і він провалився у воду сам.

Випірнув, стягнув куртку й шапку, які намокли і тягли донизу... А течія несла Петрика все далі. І щоб дістатися до нього, Андрій метрів шість ламав кригу голіруч. Витягнувши врешті-решт малюка на берег, юний рятувальник, замерзаючи у мокрому одязі, побіг до найближчої хати, що за 600 метрів від річки.

А в цей час звідусюди до Чечви бігли дорослі. Поміж них - і матері Андрія та Петра. Вони боялися, що їхні діти загинули...
Петра після пригоди забрали до лікарні. На подив дорослих - він навіть не застудився. Андрія ж переодягнули та обробили йому рани. Ще не оговтавшись від стресу, мама дорогою додому вичитувала хлопцеві за небезпечні розваги на льоду. Але заспокоївшись, похвалила сина за мужність.

Відтоді потерпілий Петрик не любить згадувати про той випадок. Андрій же свій вчинок подвигом не вважає, каже просто: "Я вмію плавати, а Петрик - ні".

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

"Я вмію плавати, а Петрик - ні".
Загрузка плеера


Нагородження лауреата Андрія Шевчука
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років