Карта сайта Главная страница Контакты

Газета “Факти” про претендентів

Члени Громадської ради всенародної акції «Гордість країни» визначили переможців 2011 Члени Громадської ради всенародної акції «Гордість країни» визначили переможців 2011
17.02.2012 11:56:04

Члени Громадської ради всенародної акції «Гордiсть країни» - проекту Фонду Віктора Пінчука, який реалізується в партнерстві з телекомпанією «Новий канал» та редакцією газети «ФАКТИ», - визначили переможців 2011 року. «Народним героєм» стане той, хто збере найбільшу кількість голосів на сайті http://gordist.org/hero/.

Зустріч членів Громадської ради почалася з жаркого спору. Історії двох дівчаток у номінації «Дитяча мужність» змусили всіх щиро співпереживати маленьким героїням.

 - Неможливо уявити, як восьмирічна дитина, вже весь поранений, намагається погасити палаючий хату, витягує закривавлену бабусю, кличе сусідів, - емоційно звертається до колег по Громадській раді співачка Ніна Матвієнко. - Маля не злякалася, не забилася в куток, а робила все, що в її силах, щоб допомогти рідній людині. Приголомшливий вчинок, зворушує до глибини душі. Вже в лікарні з'ясувалося, що луганчанка Віола отримала важкі поранення грудної клітки, печінки, живота, які їй завдав рецидивіст ... Дівчинка довго перебувала в реанімації. На щастя, її врятували. І я дуже хочу побачити її на церемонії нагородження премією «Гордiсть країни».

 - Доля іншої дівчинки - Насті Гордієнко з Черкаської області - теж викликає співчуття і бажання відзначити її мужність і силу духу, - додає головний редактор газети «ФАКТИ» Олександр Швець. - Через нещасного випадку вона отримала жахливі опіки обличчя та рук. Але в лікарні, прийшовши до тями після чергової операції, перше, про що просила Настя, - принести їй шахову дошку. До нещастя вона займалася цим видом спорту, вигравала чемпіонати та подавала великі надії. І продовжувала тренуватися в лікарнях.

У Німеччині, куди батьки відвезли доньку на чергове втручання, Настя вразила лікарів своєю цілеспрямованістю та бажанням перемагати. Щоб підтримати українку, в клініку запросили 13-річного чемпіона Німеччини з шахів. Їх партія закінчилася внічию. У наступний приїзд Насті німецькі лікарі пообіцяли влаштувати справжній шаховий турнір. Все це надає сили дівчинці терпіти складні операції і хворобливі перев'язки. Я щиро захоплююся мужністю цієї дитини.

Громадська рада кілька разів повертався і до номінації «Сімейна історія». Дуже складно виявилося вибирати між двома номінантами. Швед і його дружина-фінка організували в невеликому селищі Піски Чернігівської області дитячий будинок для українських дітей, а пара з Донецька першою в Україні усиновила дитину з ВІЛ-позитивним статусом.

 - Кожна така історія бере за живе, - говорить філософ, історик Мирослав Попович. - Публікації в «ФАКТАХ» показують, що у нас чимало чудових, щирих людей, готових жертвувати собою заради інших.

 - В історії хлопчика з Чернівців Іллі Паскарюка мене вражає навіть не те, що він без кисті правої руки перемагає здорових суперників на турнірах з самбо, - пояснює співак Святослав Вакарчук. - Мене захопив інший його вчинок. П'ятнадцятирічний підліток, вигравши в одному з телевізійних проектів сто тисяч гривень, поділився ними з людьми, які, на його думку, більше потребують цих грошах - кримчанка Марина Ходій, народженої без рук (дівчинка, до речі, була переможницею нашої акції в номінації «Дитяче мужність »дев'ять років тому), і хлопчиком з чудовим голосом Андраніком Алексаняном, якого глядачі дізналися завдяки телепроекту« Танцюю для тебе ». Приголомшливий вчинок дитини. На таке не здатні багато дорослих. Для мене Ілля став прикладом саме високих моральних якостей!

У Громадська рада премії (проекту Фонду Віктора Пінчука, який реалізується в партнерстві з телекомпанією «Новий канал» та редакцією газети «ФАКТИ») входять правозахисник Семен Глузман, співак Святослав Вакарчук, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, кінорежисер Роман Балаян, співачка Ніна Матвієнко , філософ та історик Мирослав Попович, письменник Андрій Курков, актор Богдан Ступка, меценат Віктор Пінчук, редактор газети «ФАКТИ» Олександр Швець. Ті члени Громадської ради, які не змогли бути присутніми на засіданні, висловили свої думки по електронній пошті. Їх оцінки врахували під час вибору переможців.

Але залишилася одна номінація, в якій переможця можете назвати тільки ви, наші читачі. На сайті http://gordist.org/hero/ до 24 березня йде голосування за «Народного героя». Його ім'я ми дізнаємося під час церемонії нагородження, яку в своєму ефірі покаже телекомпанія «Новий канал».

  << Попередня До списку Наступна >>  


Голосуй!

Лауреати минулих років