Карта сайта Главная страница Контакты

Номінації

 • Усім миром


  Про цей унікальний метод лікування «ФАКТИ» вперше розповіли чотири роки тому. За допомогою апарата, який називається «гамма-ніж», лікарі можуть зруйнувати пухлину мозку без болю та без єдиного розрізу! Приголомшує простота процедури: одразу ж після видалення пухлини пацієнт може… йти додому!

  На жаль, і лікарі, і пацієнти в Україні (а лікування щороку потребують близько 10 тисяч хворих!) тривалий час про таке могли лише мріяти. Вартість гамма-ножа – 5-7 мільйонів доларів! Українські клініки просто не могли собі дозволити таке дороге «задоволення». Тому операції з видалення пухлини мозку відбувалися по-старому - з трепанацією черепа, після якої пацієнт ризикує залишитися інвалідом. Лікування за кордоном можуть собі дозволити одиниці, адже для іноземців така операція коштує щонайменше 10 тисяч євро.

  У 2005 році «ФАКТИ» стали ініціаторами акції «Гамма-ніж для України», запропонувавши співгромадянам самим зібрати гроші на дороге устаткування. На заклик газети відгукнулися десятки тисяч людей! Суми, які вони переказували на рахунок київського Інституту нейрохірургії (саме на його базі медики планували створити центр радіохірургічного лікування), були різними: від 10 гривень до сотень тисяч. Люди надсилали, хто скільки міг, і кожен, навіть найменший внесок наближав день придбання апарата.

  За рік українці зібрали майже мільйон (!) доларів. Ще 54 мільйони 400 тисяч гривень на створення радіохірургічного центру дав Уряд України.

  Замість гамма-ножа був куплений найсучасніший лінійний прискорювач «Трілоджі», що має ширші функції. Будівля для клініки теж уже зведена. Залишилося підписати останні дозвільні документи, щоб довгоочікуваний центр радіохірургічного лікування, гроші на який збирали всім миром, нарешті запрацював. Залишився останній крок…

  << Попередня До списку  


Голосуй!

Лауреати минулих років